Zamknij

Mężczyzna postrzelił 3 policjantów i zabarykadował się w domu

17.08.2020 18:00
strzelanina w cedar park
fot. kvue/ screen

Strzelanina w Cedar Park, na przedmieściach stolicy Teksasu Austin. Mężczyzna postrzelił trzech funkcjonariuszy i zabarykadował się w domu wraz z trzema członkami rodziny. Po wielogodzinnej akcji, mężczyzna wyszedł z domu wraz z matką, a sytuacja "zakończyła się pokojowo" - pisze AP.

Strzelanina na przedmieściach stolicy Teksasu Austin. Policja w Cedar Park, na przedmieściach stolicy Teksasu Austin otoczyła dom mężczyzny, który postrzelił trzech funkcjonariuszy i zabarykadował się w domu wraz z trzema członkami rodziny - donosi agencja AP.

Do zdarzenia doszło w niedzielę popołudniu lokalnego czasu, kiedy matka napastnika wezwała policję po tym, jak jej syn wyłamał drzwi w jej domu.

Strzelanina w Austin w USA. Mężczyzna postrzelił trzech policjantów

Sprawca postrzelił funkcjonariuszy, którzy przyjechali na miejsce, po czym zamknął się w domu z matką, i dwoma innymi członkami rodziny. Policja okrążyła dom mężczyzny i poleciła okolicznym mieszkańcom, by nie wychodzili na zewnątrz. Impas przeciągnął się do poniedziałku.

Zobacz także

Zobacz także

Według szefa lokalnej policji Mike'a Harmona, mężczyzna ma dwadzieściakilka lat i "pewne problemy psychiczne". Ranieni policjanci trafili do szpitala, a ich obrażenia nie zagrażają życiu.

Jak podaje agencja AP, po wielu godzinach mężczyzna wyszedł z domu wraz z matką, a sytuacja "zakończyła się pokojowo" - pisze AP.

RadioZET.pl/PAP/AP/CNN