Zamknij

Strzelanina w Niemczech. Napastnik z długą bronią odnaleziony martwy

24.01.2022 15:32
Strzelanina w Niemczech. Nie żyje napastnik z długą bronią
fot. DPA/Associated Press/East News

Samotny napastnik ranił w poniedziałek cztery osoby, w tym niektóre ciężko, w Heidelbergu w Niemczech. - Strzelał do nich z długiej broni - przekazała niemiecka policja. Sam został odnaleziony martwy.

Strzelanina w Heidelbergu w Niemczech. Do ataku doszło w jednej z sal wykładowych położonego na południu kraju uniwersyteckiego miasta.

"Napastnik jest martwy" - poinformowała na Twitterze policja z pobliskiego miasta Mannheim. W popołudniowym komunikacie wskazała, że wskutek działań napastnika ucierpiały cztery osoby, a niektóre z nich są poważnie ranne.

Napastnik strzelał do ludzi z długiej broni. Znaleźli go martwego

"Mężczyzna najprawdopodobniej sam się zastrzelił" – podała po południu niemiecka agencja DPA, dodając, że informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona. Ustalono natomiast, że sprawcą był jednym ze studentów i działał on w pojedynkę. "Miał przy sobie kilka sztuk broni długiej" – podała policja. Według wstępnej wiedzy służb "nie kierowały nim motywy polityczne ani religijne".

Ze względów bezpieczeństwa teren kampusu został otoczony kordonem policji. Mundurowi wystosowali także apel do kierowców, by omijali okolice uniwersytetu, aby służby ratunkowe mogły swobodnie docierać na miejsce zdarzenia oraz przeszukać teren.

RadioZET.pl/ Polizei Mannheim Twitter/PAP - Marzena Szulc

C