Zamknij

Brat zamachowca z Las Vegas: był zwykłym facetem, brak nam słów

Redakcja
02.10.2017 18:14
Paddock
fot. Twitter/Daily Mirror

Świat nadal nie może otrząsnąć się po poniedziałkowej tragedii w Las Vegas, w której mężczyzna stojący w oknie pokoju hotelowego otworzył ogień do uczestników wieczornego koncertu. Teraz dla zachodnich mediów wypowiedział się brat sprawcy zamachu.

Eric Paddock rozmawiał zarówno z przedstawicielami brytyjskiego dziennika "Daily Mail", jak dziennikarzami amerykańskiej telewizji CBS News:

W obydwu wywiadach przyznawał, że choć nie widywał się z bratem zbyt często, to i tak nie spodziewałby się, że kiedykolwiek mógłby on dopuścić się takiego czynu.

- Był zwykłym, normalnym facetem, któremu coś musiało się przestawić w głowie. Nic nie wskazywało, że może dopuścić się takiej zbrodni. Nie mamy pojęcia, co się stało. Brak nam słów - mówił w rozmowie z "DM". Z kolei w wypowiedzi dla telewizji zastanawiał się, skąd Stephen miał pozwolenie na broń.

Zobacz także

- On nigdy nie interesował się bronią... Nie miał żadnej wojskowej przeszłości - opowiadał. Eric Paddock przyznał również, że cała sytuacja zszokowała ich 90-letnią matkę. Złożył również kondolencje rodzinom i bliskim ofiar strzelaniny.

Zobacz także

Do tragicznego zdarzenia doszło około 22:30 lokalnego czasu w czasie koncertu muzyki country w Las Vegas, organizowanym pod gołym niebem. Policja poinformowała, że ataku dokonał 64-letni Stephen Paddock, który otworzył ogień do ludzi z hotelowego balkonu znajdującego się na 32. piętrze. Mężczyzna był znany policji. 

Według policyjnych informacji, bilans ofiar wzrósł do 58, a liczba poszkodowanych do 515.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/PAP/MP