Zamknij

Strzelanina w metrze w Nowym Jorku. Jest wielu rannych, 5 osób w stanie krytycznym

12.04.2022 18:30

Co najmniej 10 osób zostało postrzelonych we wtorek rano czasu lokalnego w Nowym Jorku na stacji metra w Brooklynie. Łącznie do szpitala trafiło 16 osób, 5 z nich jest w stanie krytycznym. Z najnowszych informacji służb wynika, że strzelanina zaczęła się w wagonie pociągu. Sprawca uciekł, jest poszukiwany.

Policja w Nowym Jorku
fot. EPA/JUSTIN LANE

Strzelanina w Nowym Jorku wydarzyła się we wtorek około godziny 8:30 lokalnego czasu w wagonie metra i na stacji w Brooklynie przy 36. ulicy. Zbiegają się tam linie D, N i R, przechodzące przez dzielnicę Sunset Park.

Według New York Timesa, który powoływał się na straż pożarną, rannych zostało 13 osób, w tym kilka od strzałów. Później podano, że liczba rannych wzrosła do 16 osób. 10 rannych miało obrażenia po postrzale, z czego 5 osób jest w stanie krytycznym.

Strzelanina w Nowym Jorku. Kilkanaście osób zostało rannych

Początkowo informowano, że na miejscu znaleziono kilka ładunków wybuchowych. Tę wiadomość potwierdziła straż pożarna i policja, ale później sprostowano, że nie znaleziono "aktywnych ładunków wybuchowych".

Napastnik miał maskę przeciwgazową i pomarańczową kamizelkę służb drogowych lub obsługi metra. Według nowojorskich służb mężczyzna założył maskę przeciwgazową w wagonie, użył granatu dymnego i otworzył ogień.

Korespondent Radia ZET w USA Daniel Bociąga relacjonował, że strzelanina wywołała gigantyczny chaos na stacji w czasie porannego szczytu. Część ludzi doznała obrażeń uciekając i wskakując do jadącego pociągu. Sprawca pozostaje na wolności, więc zamknięto wejścia do okolicznych szkół a uczniowie mają skryć się w bezpiecznych miejscach.

Trwa obława za sprawcą strzelaniny. Policja podkreśla, że na ten moment atak nie jest kwalifikowany jako zamach terrorystyczny. 

Artykuł jest aktualizowany.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/New York Times/TVN24