Zamknij

Strzelanina w Parkland: Uczniowie muszą nosić przezroczyste plecaki

Redakcja
04.04.2018 11:26
strzelanina w Parkland
fot. East News

Uczniowie ze szkoły w Parkland na Florydzie muszą nosić przezroczyste plecaki. Decyzja ta jest pokłosiem strzelaniny w lutym, w której zginęło 17 osób. 

Przezroczyste plecaki wśród uczniów to wymóg szkoły w Parkland. Decyzja ta jest pokłosiem strzelaniny w lutym, w której wyniku zginęło 17 osób. Ma być to jeden ze środków bezpieczeństwa wprowadzonych po tragedii na Florydzie. 

Przezroczyste plecaki mają być rozprowadzone wśród uczniów za darmo. Marjory Stoneman Douglas High School będzie egzekwowało obowiązek ich noszenia. To nie jedyny środek prewencyjny rozważany przez władze Parkland. Mówi się też o większej kontroli policji na terenie szkoły, obowiązkowych identyfikatorach dla uczniów, wprowadzeniu w szkole wykrywaczy metali. 

Prowadzone są też inne działania. Gubernator podniósł do 21 lat granicę wieku na zakup karabinów, nakazał 3-dniowy okres sprawdzenia klienta, który chce kupić broń, oraz zakazał sprzedaży karabinków, które mogą strzelać serią ciągłą.

Rozwiązanie to zostało skrytykowane przez uczniów. Uważają, że obowiązek noszenia przezroczystych plecaków narusza ich prywatność i odciąga zainteresowanie od prawdziwych problemów i kwestii głównie dotyczących ograniczenia dostępu do broni w Stanach Zjednoczonych. 

Strzelanina w Parkland

Do strzelaniny w liceum w Parkland na Florydzie doszło w lutym. Napastnik zabił 17 osób. Wielu uczniów zostało rannych. Sprawcą masakry był 19-letni Nicolas Cruz. Teraz grozi mu nawet kara śmierci. 

RadioZET.pl/TVN24, Reuters/KM