Zamknij

Strzelanina w fabryce w stanie Maryland. Są zabici, policjant został ranny

09.06.2022 23:40

W jednej w miasteczku Smithsburg w amerykańskim stanie Maryland doszło w czwartek do strzelaniny. Według policji zginęły co najmniej trzy osoby. Napastnik został postrzelony przez funkcjonariuszy i zabrany do szpitala - poinformowało biuro szeryfa hrabstwa Washington. 
 

Strzelanina w miasteczku Smithsburg
fot. The Frederick News-Post/Associated Press/East News

Jak podaje lokalny oddział telewizji NBC, do strzelaniny doszło w fabryce w miasteczku Smithsburg w zachodnim Marylandzie. Sprawca został postrzelony w trakcie wymiany ognia z policjantem, który przybył w miejsce zdarzenia. Funkcjonariusz odniósł niewielkie rany. 

Kongresman z Partii Demokratycznej David Trone stwierdził, że miała miejsce „masowa strzelanina” i poprosił mieszkańców, aby trzymali się z dala od miejsca zdarzenia.

Strzelanina w USA. W miasteczku Smithsburg zginęły trzy osoby

"Obecnie monitorujemy sytuację związaną z masową strzelaniną w Smithsburgu, a nasze biuro jest w kontakcie z przedstawicielami władz na miejscu” - napisał na Twitterze. „Jeśli mieszkasz w okolicy, trzymaj się z dala od tego obszaru, ponieważ interweniują tam funkcjonariusze organów ścigania”.

Po ostatnich masowych strzelaninach w USA większość Amerykanów uważa, że przepisy, które mają zapobiegać przemocy z użyciem broni, są ważniejsze od ochrony prawa do jej posiadania. Poparcie dla regulacji dotyczących broni, na poziomie 59 proc., jest najwyższe od dekady. Badanie przeprowadzono od 31 maja do 6 czerwca dla amerykańskiego radia publicznego NPR i publicznej telewizji PBS.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP/Daily Mail