Zamknij

Strzelanina w Utrechcie. Zatrzymano podejrzanego o atak

Dominik Gołdyn
18.03.2019 18:39
Strzelanina w Utrechcie. Zatrzymano podejrzanego o atak
fot. PAP/EPA

Zatrzymano mężczyznę podejrzanego o dokonanie w poniedziałek przed południem ataku w tramwaju w Utrechcie - poinformował w poniedziałek wieczorem na konferencji prasowej szef policji w tym mieście. W strzelaninie zginęły trzy osoby. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Holender pochodzenia tureckiego, podejrzany o atak z użyciem broni palnej, do którego doszło w poniedziałek w Utrechcie, był już zatrzymany przez holenderskie organy ścigania z powodu podejrzenia o przynależność do Państwa Islamskiego. 

"Kilka lat temu został zatrzymany w związku z podejrzeniami o udział w IS, jednak później został zwolniony" - poinformowało BBC, powołując się na tureckiego przedsiębiorcę mieszkającego w Utrechcie.

Turecka państwowa agencja Anatolia podała, powołując się na bliskich napastnika, że mężczyzna strzelił do swojego krewnego "z powodów rodzinnych", a później strzelał do innych osób w tramwaju, które chciały udzielić pomocy ofierze ataku.

Napastnik został zidentyfikowany przez holenderską policję jako urodzony w Turcji 37-letni Gokmen Tanis.

Holandia. Strzelanina w Utrechcie

Według najnowszych danych władz Utrechtu w wyniku ataku w tramwaju trzy osoby zginęły, a dziewięć zostało rannych. Burmistrz miasta powiedział, że "motyw terrorystyczny" był najbardziej prawdopodobnym podłożem przedpołudniowego ataku.

Zobacz także

Podłoża terrorystycznego ataku nie wykluczył także premier Holandii Mark Rutte.

RadioZET.pl/PAP/DG