Zamknij

Strzelanina w siedzibie YouTube: Napastniczka nienawidziła firmy przez zasady monetyzacji

Redakcja
04.04.2018 12:53
Strzelanina w YouTube
fot. PAP/EPA

Kobieta, która we wtorek otworzyła ogień w siedzibie YouTube w San Bruno w Kalifornii, mówiła wcześniej swojej rodzinie, że nienawidzi tej firmy — poinformowała agencja Associated Press.

Jak podaje AP, motywem działania kobiety miało być jej odczucie, że została skrzywdzona przez YouTube.

Kim jest kobieta, która strzelała w YouTube?

Nasim Aghdam raniła co najmniej trzy osoby, a następnie odebrała sobie życie.

Śledczy zajmujący się incydentem ocenili, że ofiarami kobiety byli przypadkowi pracownicy firmy. Zauważyli jednakże, że sama strzelanina nie wydarzyła się bez powodu. Zdaniem śledczych to efekt długo żywionych pretensji Aghdam do YouTube.

Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel policji poinformował, że w sieci sprawczyni strzelaniny posługiwała się pseudonimem Nasime Sabz. Strona internetowa połączona z tym pseudonimem publicznie oczerniała regulamin serwisu YouTube oraz zasady monetyzacji treści w nim umieszczanych. Zawierała ona również stwierdzenia, że należąca do Google firma YouTube próbuje „karać twórców treści” za niezgodne z linią firmy poglądy.

Strzelanina w siedzibie YouTube

Przedstawiciel amerykańskiego rządu ds. bezpieczeństwa powiedział agencji Reutera, że strzelanina nie miała żadnego związku z terroryzmem.

Co najmniej trzy osoby zostały ranne we wtorek w strzelaninie w siedzibie YouTube'a w San Bruno w Kalifornii. Media, powołując się na zeznania świadków, wskazują, że napastniczka wielokrotnie postrzeliła mężczyznę, z którym była związana, a następnie popełniła samobójstwo.

W strzelaninie ranne zostały co najmniej trzy osoby, z których jedna, 36-letni mężczyzna, jest w stanie krytycznym. Niektóre źródła mówią o czterech rannych.  Prezydent USA Donald Trump został poinformowany o strzelaninie i za pośrednictwem mediów społecznościowych podziękował służbom mundurowym biorącym udział w akcji oraz wezwał do modlitwy za wszystkich dotkniętych tragedią.

RadioZET.pl/pap/maal