Zamknij

Strzelanina w kościele w Kalifornii. Wiele osób poszkodowanych

16.05.2022 09:00
Policja
fot. SPENCER PLATT/Getty AFP/East News/Zdjęcie ilustracyjne

W kościele w Laguna Woods w Kalifornii doszło do strzelaniny. Szeryf hrabstwa Orange przekazał mediom, że wiele osób jest poszkodowanych.

Strzelanina wydarzyła się około godz. 13:30 lokalnego czasu w Laguna Woods w Kalifornii. Jest wielu poszkodowanych, w tym jedna ofiara śmiertelna.

Policja aresztowała mężczyznę w wieku około 60 lat. Według szeryfa hrabstwa Orange do zatrzymania doszło w kościele prezbiteriańskim. Na miejscu znaleziono również broń, która mogła zostać użyta do ataku.

Strzelanina w kościele w Laguna Woods

Co najmniej pięć osób zostało postrzelonych, jak podaje sieć CBS. Według informacji amerykańskiej telewizji  jedna osoba zginęła, a cztery inne są w ciężkim stanie. Wszyscy poszkodowani to osoby dorosłe.

Jak dotąd nie wiadomo, co mogło być motywem sprawcy. Policja przekazała, że napastnik został powstrzymany przez grupę wiernych, którzy związali mu  nogi kablem. - Grupa wiernych wykazała się wyjątkowym heroizmem i odwagą interweniując, żeby zatrzymać podejrzanego. Niewątpliwie zapobiegli oni kolejnym ofiarom śmiertelnym i rannym - powiedział na konferencji prasowej Jeff Hallock, zastępca szeryfa hrabstwa Orange.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ABC7.com/AFP/CBS/PAP

C