Zamknij

Strzelanina w siedzibie firmy Youtube

Redakcja
03.04.2018 22:44
Strzelanina w siedzibie firmy Youtube
fot. AP/East News

Strzelanina w siedzibie Youtube'a w Kalifornii. Na miejscu interweniuje policja. Pracownicy barykadują się w swoich pokojach. 

Strzelanina w siedzibie Youtube'a w San Mateo Kalifornii. Na miejscu pracują służby ratunkowe i policja. 

Są ofiary śmiertelne, jest wielu rannych. Przynajmniej 39 osób trafiło do szpitali. Napastnik jeszcze nie został schwytany. Pracownicy chowają się po pokojach w firmie.

30122530_2104791542869974_1070544551_o
fot. ERWIN/Twitter

Funkcjonariusz miejscowej policji, cytowany przez New York Timesa, poinformował, że służby odpowiadają na zagrożenie "działającego, aktywnego napastnika". 

Pracownik Youtube'a Vadim Lawrusik relacjonuje na Twitterze, że "usłyszał strzały i zobaczył ludzi biegnących w jego kierunku". Chwilę później, w drugim wpisie Lawrusik poinformował, że został już ewakuowany przez policję. On jest już bezpieczny.

Źródła dziennikarzy zza Oceanu Atlantyckiego donoszą, że napastniczką jest biała kobieta. Weszła do siedziby Youtube'a we wtorek po południu (czasu amerykańskiego) ubrana w ciemny top i szalik.

Jeden ze świadków wydarzenia powiedział, że usłyszał co najmniej 20 strzałów zanim policja odpowiedziała. 

Akcja ratunkowa przebiega chaotycznie. Policjanci sprawdzają, czy wśród uratowanych nie chowa się napastnik, dlatego też dokładnie sprawdzają każdą osobę. Większość pracowników została już ewakuowana.

Według informacji Reutersa kobieta, która była odpowiedzialna za strzelaninę została już zastrzelona. 

Policja ostrzega, żeby nie zbliżać w rejom centrali firmy Youtube.

Więcej informacji wkrótce.

RadioZET.pl/New York Times/KM