Zamknij

Strzelanina w szkole w Michigan. 15-latek zabił co najmniej trzy osoby

30.11.2021 21:43

W strzelaninie w szkole średniej w Michigan w USA zginęły co najmniej trzy osoby, a sześć zostało rannych – podają amerykańskie media. Policja zatrzymała 15-letniego napastnika. 

Strzelanina w USA
fot. Detroit News/Associated Press/East News

Do strzelaniny doszło w szkole średniej Oxford High School na przedmieściach Detroit w stanie Michigan. Jak podał zastępca szeryfa hrabstwa Oakland Mike McCabe, napastnikiem był 15-letni uczeń szkoły, który oddał 15-20 strzałów z broni półautomatycznej, zabijając trzech uczniów i raniąc sześć osób, w tym jednego z nauczycieli.

USA. Strzelanina w szkole w Michigan. 15-latek zabił co najmniej trzy osoby 

Policjanci zatrzymali zabójcę, który wciąż miał przy sobie broń. Po zatrzymaniu miał powołać się na prawo do zachowania milczenia i zażądać obecności prawnika. Motywy strzelca nie są znane, zaś policja nie podała jego tożsamości.

Jak powiedziała miejscowej telewizji ABC Robin Redding matka jednego z uczniów szkoły, pogłoski o możliwej strzelaninie krążyły w szkole już wcześniej, wobec czego część uczniów odmówiła pójścia do szkoły. - Szłam na lekcję i byłam już prawie w klasie, kiedy zobaczyłam dzieci biegnące w moim kierunku i usłyszałam strzały. Biegnę i widzę krew na całej podłodze - opisała sytuację jedna z uczennic, cytowana przez dziennik "Detroit News".

- Nikt nie powinien bać się przyjść do szkoły, pracy czy świątyni. Przemoc z użyciem broni palnej jest kryzysem zdrowia publicznego - oświadczyła gubernator stanu, Demokratka Gretchen Whitmer. - Czas, by się zjednoczyć i pomóc naszym dzieciom czuć się bezpiecznie w szkołach - dodała.

RadioZET.pl/CNN/PAP