Zamknij

Po 47 dniach odnaleziono zaginionego w Himalajach studenta [WIDEO]

Redakcja
28.04.2017 20:00

Student z Tajwanu wraz ze swoją dziewczyną zaginęli podczas wycieczki w Napalu. Po 47 dniach udało się ich odnaleźć. 21-latek, mimo ekstremalnych warunków przeżył, niestety jego wybranka trzy dni wcześniej zmarła.

Po 47 dniach odnaleziono zaginionego w Himalajach studenta [WIDEO]
fot. Youtube/AgenciaEFE

21-letni Liang Sheng Yueh i jego dziewczyna, 19-letnia Liu Chen Chun byli studentami pierwszego roku na tajwańskim uniwersytecie. Podczas wspólnej podróży do Nepalu ślad po nich zaginął.

Zauważyli go Nepalczycy

Ostatni raz byli widziani na początku marca niedaleko Dhading, na północ od stolicy w Katmandu. Prowadzone przez tygodnie poszukiwania nie przynosiły żadnych rezultatów – podaje BBC.  Gdy już ich bliscy tracili nadzieję na odnalezienie pary, w środę wypatrzyli ich okoliczni mieszkańcy.

Schudł 30 kilogramów

Na miejsce wysłano śmigłowiec, jednak udało się uratować tylko 21-latka. Jego dziewczyna zmarła trzy dni wcześniej. Liang Sheng Yueh przeżył w nepalskich górach 47 dni, ekstremalnego zimna i braku jedzenia. W tym czasie schudł o 30 kilogramów. Jego jedna stopa została pokryta robakami a we włosach zalęgły się wszy.

Liang natychmiast trafił na oddział szpitala w Katmandu. - Mówi powoli. Nie ma żadnych poważnych obrażeń, jednak na jego ciele można odnaleźć rany spowodowane obecnością pasożytów – komentował lekarz Sanjaya Karki w rozmowie z BBC, dodając, że młody mężczyzna przeżył dzięki dużym zasobom wody i soli.

RadioZET.pl/Gazeta.pl/AgenciaEFE/strz