Zamknij

"Super ulewa" w Moskwie. Zalane auta, centra handlowe, stacje metra

29.06.2021 12:49
super ulewa w Moskwie
fot. Twitter: AsLuhn, AppleSeedTx

"Super ulewa" nawiedziła Moskwę. Potężna nawałnica spowodowała liczne podtopienia i zniszczenia. Woda zalała centra handlowe i stacje metra. Jak podają rosyjskie media, ponad 15 tys. osób zostało pozbawionych prądu. W mediach społecznościowych pojawiło się mnóstwo nagrań przedstawiających kataklizm.

"Super ulewa" w Moskwie. Rosyjska stolica od wielu dni zmaga się z silnymi upałami i ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. W poniedziałek 28 czerwca przez miasto przeszła niszczycielska nawałnica. Mieszkańcy Moskwy nazwali ją "super ulewą". Na materiałach filmowych opublikowanych w mediach społecznościowych widzimy dramatyczne skutki kataklizmu.

Według władz, w niektórych miejscach spadło ponad 70 proc. miesięcznych opadów deszczu. Woda zalała stacje metra, tory tramwajowe i totalnie sparaliżowała miejską komunikację. To jednak nie wszystko. Silny wiatr przewrócił dźwig budowlany, a burza wywołała wiele pożarów.

"Super ulewa" w Moskwie. Zalane auta, stacje metra i galerie handlowe. Wideo

Nawałnica skończyła się około północy. Władze lokalne informują, że udało się uniknąć ofiar i poszkodowanych, ale skala zniszczeń jest ogromna. Uszkodzonych zostało kilkanaście samochodów, a woda zalała wiele biurowców.

mid-epa09305429
fot. PAP

"Służby miejskie usuwają skutki niepogody" - podają służby komunalne. "W miejscach tymczasowego spiętrzenia wody pracują brygady GUP Moswodostok" - czytamy w komunikacie.

Największe opady odnotowano w północno-wschodnich dzielnicach, gdzie z brzegów wystąpiła rzeka Jauza. Według meteorologów, poniedziałkowa "super ulewa" to jedynie wstęp do kolejnych nawałnic.

RadioZET.pl/ Kommersant.ru/ Ria.ru/ Twitter