Zamknij

Theresa May: swobodny przepływ osób podczas wdrażania Brexitu

Redakcja
05.04.2017 09:17
Theresa May: swobodny przepływ osób podczas wdrażania Brexitu
fot. Mirror

Dobra wiadomość dla Polaków mieszkających i podróżujących do Wielkiej Brytanii. Premier Theresa May, podczas wizyty w Arabii Saudyjskiej, zasugerowała, że w trakcie wdrażania procedur Brexitu może jeszcze obowiązywać swobodny przepływ ludzi – donosi dziennik BBC. To oznacza, że przez najbliższe dwa lata utrzyma się obecny stan rzeczy.

Premier Wielkiej Brytanii powiedziała dziennikarzom, że okres wdrożeniowy dałby firmom i rządom "pewien czas" na przystosowanie się do wszelkich nowych ograniczeń, co do których Londyn porozumie się z UE w ramach umowy o warunkach Brexitu.

Powołując się na tę samą rozmowę z dziennikarzami "Financial Times" podał, że May zasugerowała, iż do wyjścia z Unii w 2019 roku Wielka Brytania nie sfinalizuje umowy handlowej z "27".

29 marca 2017 r. rozpoczął się już dwuletni proces wyjścia Wyspiarzy z UE. Jeśli wszystko pójdzie po myśli Brytyjczyków, w ciągu dwóch lat od tej daty nie będą już członkami Unii. Wydłużyć ten czas może Rada Europejska, gdy postanowi przeciągnąć negocjacje. 

RadioZET.pl/PAP/strz