Zamknij

4-latek wyszedł z domu w środku nocy. Rano znaleziono go martwego

Redakcja
28.02.2018 21:38
4-latek wyszedł z domu w środku nocy. Rano znaleziono go martwego
fot. Flickr+Twitter

Potworna tragedia na dalekiej Syberii. 4-latek w środku nocy w samej koszulce wyszedł z domu. Następnego dnia rano matka odnalazła swoje dziecko martwe. Kilka miesięcy wcześniej zdiagnozowano u niego somnambulizm, czyli lunatykowanie.

Rodzice Bogusia nie mogą uwierzyć w to, co spotkało ich syna. 4-letni chłopiec w środku nocy w samej bieliźnie wyszedł boso z domu i udał się w kierunku domu swoich sąsiadów. Tej nocy temperatura spadła do 30 stopni poniżej zera. Przedszkolak natychmiast się wyziębił i zmarł.

Wyszedł w środku nocy z domu

Wstępne śledztwo wykazało, że dziecko miało zdiagnozowany somnambulizm, czyli lunatykowanie. – Do tej pory działo się to sporadycznie i tylko latem. Boguś nigdy nie wychodził z domu, jak lunatykował, chodził zazwyczaj jedynie po pokoju – mówiła roztrzęsiona matka. Portal Life.ru podaje, że rodzina 4-latka nie narzekała na pieniądze i śledczy nie podejrzewają zaniedbywania dziecka.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Na zewnątrz było -30 stopni

Lunatykowanie częściej występuje u dzieci, niż u dorosłych. Pojawia się w fazie głębokiego snu. Zdarza się, że lunatycy wychodzą z domów. Osoby lunatykującej nie należy gwałtownie wybudzać. Lepszym rozwiązaniem jest odprowadzenie jej do łóżka. Według badań, mogło tego doświadczyć nawet co trzecie dziecko.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24.pl/Life.ru/strz