Zamknij

Katastrofa rosyjskiego samolotu w Syrii. 32 osoby nie żyją

Redakcja
06.03.2018 16:07
Samolot
fot. PAP/EPA

32 osoby zginęły w katastrofie rosyjskiego wojskowego samolotu transportowego An-26 w czasie podejścia do lądowania w bazie lotniczej Hmejmim w prowincji Latakia na zachodzie Syrii — poinformowało we wtorek Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji.

Resort przekazał, że ze wstępnych informacji wynika, iż przyczyną wypadku mogła być usterka techniczna. Zdaniem ministerstwa samolot nie został ostrzelany. Na pokładzie było 26 pasażerów i sześciu członków załogi.

Samolot rozbił się we wtorek ok. 500 metrów od progu pasa startowego. Do katastrofy doszło ok. godz. 14 czasu miejscowego (13 w Polsce).

Jak informuje TASS, samoloty typu An-26 są przede wszystkim wykorzystywane przez rosyjskie siły zbrojne (ponad 100 maszyn), Siły Powietrzne Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej (20 samolotów) i siły powietrzne Ukrainy (ok. 20 samolotów).

Agencja zaznacza, że od rozpoczęcia 30 września 2015 roku operacji rosyjskich sił zbrojnych w Syrii Siły Powietrzno-Kosmiczne Federacji Rosyjskiej utraciły łącznie dziewięć statków powietrznych.

RadioZET.pl/PAP/MP