Zamknij

Zamach w Damaszku. Eksplodował samochód pułapka

Redakcja
02.07.2017 10:12
Zamach w Damaszku. Eksplodował samochód pułapka
fot. Twitter

Co najmniej osiem osób zginęło, a 15 zostało rannych w seriach wybuchów w niedzielę rano w Damaszku. Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w samochodzie na placu Tahrir. Siły bezpieczeństwa przeprowadziły kontrolowane wybuchy dwóch innych pojazdów. Policja udaremniła dwa dalsze ataki.

- Kompetentne służby namierzyły trzy samochody pułapki. Dwa z nich udało się wysadzić na drodze prowadzącej do lotniska. Okrążono trzeci samochód na placu Tahrir, gdzie terrorysta wysadził się w powietrze, zabijając i raniąc ludzi - poinformowała TV.

Zobacz także

Według mającego swą siedzibę w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka w eksplozji zginęło 11 osób, w tym cywile i żołnierze, a 15 zostało rannych.

- Około godziny 6 (5 czasu polskiego) usłyszeliśmy odgłosy wybuchu - powiedział agencji AFP mieszkaniec placu Tahrir.

Od początku wybuchu wojny domowej w Syrii, w stolicy kraju Damaszku stosunkowo rzadko dochodzi do samobójczych zamachów. W połowie marca w dwóch samobójczych zamachach, do których nikt nie się przyznał, zginęły 32 osoby. Pięć dni później w podwójnym zamachu śmierć poniosły 74 osoby. Przyznał się syryjski sojusz dżihadystyczny Tahrir al-Szam, w którego skład wchodzi dawniej związana z Al-Kaidą grupa Dżabhat Fatah al-Szam.

RadioZET.pl/PAP/DG