Zamknij

Szef MSZ spotka się z sekretarzem NATO. W planach też rozmowy z przywódcą Palestyny

Redakcja
22.01.2018 07:22
Czaputowicz
fot. Odd Andersen/East News

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz w poniedziałek spotka się w Brukseli z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem. Tematem rozmowy mają być kwestie bieżące działalności sojuszu — poinformował w sobotę resort spraw zagranicznych.

Szef polskiej dyplomacji w poniedziałek weźmie udział w Brukseli w posiedzeniu Rady do Spraw Zagranicznych (FAC).

Oprócz udziału w posiedzeniu FAC minister ma spotkać się z sekretarzem generalnym NATO, Jensem Stoltenbergiem, z którym omówi — jak poinformował resort — „najważniejsze kwestie dotyczące bieżących prac w ramach Sojuszu”.

Zobacz także

Głównymi tematami rozmów w FAC mają być kwestie nowego porozumienia regulującego stosunki UE z krajami Afryki, Karaibów i Pacyfiku (aktualnie obowiązujące — z Cotonou — zawarto w 2000 r. na okres 20 lat), a także sytuacja polityczna w Libii, w tym możliwe działania UE na rzecz zwalczania nielegalnej imigracji oraz proces pokojowy na Bliskim Wschodzie.

Przewidziane jest także spotkanie z prezydentem Autonomii Palestyńskiej, Mahmudem Abbasem i dyskusja na temat perspektyw wznowienia rozmów izraelsko-palestyńskich w ramach bliskowschodniego procesu pokojowego. Przypomnijmy, że w niedzielę szef polskiej dyplomacji spotał się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP