\' : \'extension/ezmultiupload/design/standard/override/templates/node/view/line_thumbnail.tpl\'))))' )); ?>

Szkocja. Zwłoki Polaka w spalonym aucie. Czy padł ofiarą morderstwa?

Redakcja
19.02.2019 14:04
Policja
fot. Policja w Szkocji/Flickr

Ciało Rafał L. znaleziono w spalonym samochodzie w jednej ze szkockich miejscowości. 36-latek przyleciał do Wielkiej Brytanii dwa dni wcześniej, w Polsce miał żonę i dziecko. Policja prowadzi śledztwo w kierunku morderstwa. 

O sprawie informuje Gazeta.pl, powołując się na brytyjskie media. Spalony pojazd znaleziono na terenie parku Greenhal w miejscowości Blantyre w hrabstwie South Lanarshire (południowa Szkocja) 11 lutego. Jednak dopiero po kilku dniach udało się ustalić tożsamość mężczyzny, którego ciało znajdowało się w wozie. 

Był to 36-letni Rafał L., Polak niezamieszkały na stałe na Wyspach, który przyleciał do Szkocji dwa dni przed śmiercią, aby odwiedzić swoich krewnych. W Polsce przybywała jego żona oraz ich dziecko.

Zobacz także

Śledczy ustalili, że mężczyznę ostatni raz widziano 9 lutego na lotnisku w Edynburgu. Z kolei samochód, w którym znaleziono go martwego, został w styczniu skradziony z miejscowości oddalonej o 70 km od stolicy Szkocji. 

Lokalna policja prowadzi śledztwo w kierunku morderstwa. Opublikowała także na swoim profilu na Facebooku wizerunek mężczyzny, prosząc, aby każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat jego krótkiego pobytu na Wyspach oraz tego, co mogło się z nim stać, zgłosił się z tym do właściwych organów ścigania. 

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Twitter/Facerbook/MP

Komentarze