Zamknij

Szkocka wyspa wystawiona na sprzedaż. Może ją kupić każdy

Redakcja
21.07.2017 16:40
Szkocka wyspa wystawiona na sprzedaż. Może ją kupić każdy
fot. Youtube/807 News

Nietypowa oferta pojawiła się na szkockim rynku nieruchomości. Można stać się właścicielem całej wyspy i na niej zamieszkać. Cena to 325 tys. funtów (1,5 mln złotych).

Jeśli ktoś marzył kiedyś o własnej wyspie, to ma okazję, aby spełnić swoje marzenie. Do sprzedania jest Little Ross, czyli mała wyspa należąca do Szkocji. Jej powierzchnia to 29 arów. Dostać się na nią można tylko drogą wodną lub powietrzną.

Dom i latarnia już stoją

Na malowniczej Little Ross znajduje się wybudowana w 1843 roku latarnia morska oraz liczący sobie sześć pokojów dom. – Prywatne wyspy rzadko można kupić w atrakcyjnej cenie, zwłaszcza te, na których znajduje się gotowy do zamieszkania dom i inne nieruchomości – komentuje David Corrie z agencji nieruchomości Galbraith, która odpowiedzialna jest za sprzedaż.

Mroczna historia wyspy

Chętnych odstraszyć może mroczna historia, która wiąże się z tym miejscem. W 1960 roku na Little Ross mieszkało dwóch mężczyzn: Robert Dickson i latarnik Hugh Clarke. Ten pierwszy został zamordowany przez swojego kompana. Ciało zostało odkryte przez turystów i morderca został skazany na karę śmierci, która następnie została zamieniona na dożywocie.

Czy pigułka "dzień po" powinna być bez recepty? Weź udział w dyskusji w serwisie MAM ZDANIE

RadioZET.pl/Mirror.co.uk/strz