Zamknij

Szkocki student oskarżony o islamofobię po tym, jak wyśmiewał się w sieci z terrorystów

Redakcja
07.09.2017 16:53
Szkocki student oskarżony o islamofobię po tym, jak wyśmiewał się w sieci z terrorystów
fot. Facebook/ Robbie Travers

Student prawa na Uniwersytecie w Edynburgu został oskarżony o islamofobię i mowę nienawiści po tym, jak w internecie drwił z terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego. O sprawie Szkota pisze portal RT.com.

Zagłosuj

Mowa nienawiści w internecie. Jakie jest twoje zdanie na ten temat?

Liczba głosów:

Pod lupę śledczych trafiły komentarze, które szkocki student umieszczał w sieci. Dokładnie chodzi o kilka dosadnych wpisów na temat kwietniowej interwencji sił koalicyjnych w Afganistanie. Pojawiły się głosy, że jest to mowa nienawiści.

Dosadne komentarze o terrorystach

Robbie Travers trafił na przesłuchanie i musiał tłumaczyć się ze swojej działalności na forach i w mediach społecznościowych. Policjanci pytali go o komentarze w sprawie amerykańskich bombardować pozycji ISIS na terenie Afganistanu.  – Cieszę się, że możemy przybliżyć tych barbarzyńców do ich 72 dziewic – pisał student, co według władz podchodzi pod rasizm.

Tak z kobietami postępują ci, których bohater artykułu dosadnie krytykował w internecie:

Zobacz także

Student prawa na przesłuchaniu

Travers nie zgadza się z zarzutami, tłumacząc, że wprawdzie jego komentarze są pisane w sposób dosadny, jednak nie ma mowy o jakimkolwiek rasizmie. Skarga na szkockiego studenta trafiła już nawet do władz uczelni, na której studiuje. – Dostaliśmy takie zgłoszenie sugerujące o pewnych nieprawidłowościach. Przyjrzymy się im bliżej – komentują władze Uniwersytetu w Edynburgu.

Jak informuje portal RT.com, Robbie Travers nie usłyszał w tej sprawie zarzutów. Możliwe jest jednak postępowanie dyscyplinarne na uczelni.

Czy kara śmierci powinna zostać w Polsce przywrócona? Weź udział w dyskusji w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/RT.com/strz