Zamknij

Szojgu grozi członkom NATO. "Każdy transport broni zostanie zniszczony"

04.05.2022 12:21
Siergiej Szojgu
fot. AFP/East News

Rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu zagroził, że pojazdy NATO przybywające na Ukrainę z bronią i amunicją dla ukraińskich żołnierzy zostaną zniszczone – poinformowała rosyjska agencja informacyjna RIA Nowosti.

– Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO nadal dostarczają broń na Ukrainę. Zwracam uwagę, że każdy transport Sojuszu Północnoatlantyckiego, który przybył na terytorium kraju z bronią lub materiałami na potrzeby ukraińskich sił zbrojnych, jest przez nas uważany za uzasadniony cel zniszczenia – powiedział Siergiej Szojgu.

Minister obrony Rosji ocenił, że rosyjscy żołnierze w trakcie tzw. operacji specjalnej "wykazują odwagę i honorowo wypełniają swój wojskowy obowiązek, zapewniając bezpieczeństwo ludności Donbasu". – Rosyjskie Siły Zbrojne będą nadal wypełniać wszystkie zadania wyznaczone przez Naczelnego Wodza – dodał Szojgu.

USA stanowią "arsenał dla demokracji"

Joe Biden podczas wtorkowej wizyty w fabryce koncernu zbrojeniowego Lockheed Martin w Alabamie stwierdził, że dostawy amerykańskiej broni ratują życie i pozwalają Ukraińcom bronić się, bez wciągania NATO w III wojnę światową i wysyłania tam amerykańskich żołnierzy. Dodał, że USA pełnią obecnie rolę podobną, jak podczas II wojny światowej, stanowiąc "arsenał dla demokracji".

Sekretarz generalny Sojuszu Północnoatlantyckiego Jens Stoltenberg zadeklarował pod koniec kwietnia, że NATO jest gotowe przez lata wspierać Ukrainę w wojnie z Rosją, w tym pomagać Kijowowi w przechodzeniu ze starej broni z czasów sowieckich na nowoczesny zachodni sprzęt wojskowy. 

NA ŻYWO: WOJNA W UKRAINIE

RadioZET.pl

C