Zamknij

Szok w tunelu na autostradzie. Policja pokazała nagranie. "Tak trudno zrozumieć"

22.08.2022 10:14

Młoda kobieta jechała autostradą w Ligurii na północy Włoch na wrotkach. Gdy została zatrzymana przez policję, tłumaczyła funkcjonariuszom, że jechała zgodnie ze wskazówkami nawigacji GPS.

Kobieta jechała autostradą na wrotkach
fot. YouTube.com/Corriere della Sera

Policję zaalarmowali w nocy kierowcy, informując, że autostradą A10, łączącą miasto Ventimiglia z Genuą jedzie osoba na wrotkach. Na trasę wysłano dwa policyjne patrole – podały w poniedziałek włoskie media.

Kobieta jechała autostradą na wrotkach

Kiedy policjanci zatrzymali kobietę, tłumaczyła, że kierowała się wskazówkami nawigacji satelitarnej, która pokazała jej najkrótszą drogę do celu. Otrzymała mandat. Policjanci zapowiedzieli też, że o jej wykroczeniu zawiadomione zostaną szkoły jazdy, gdy zgłosi się do nich na kurs prawa jazdy.

Jako ostrzeżenie policja drogowa udostępniła nagranie z kamery monitoringu, na którym widać młodą kobietę na wrotkach w tunelu autostrady. 

– Ten epizod pozwala zrozumieć, jak poważny jest brak świadomości zagrożeń, wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Tak trudno zrozumieć, co może się przydarzyć, kiedy ktoś założy wrotki i wjedzie na autostradę wśród pędzących tirów i samochodów? – mówił szef policji drogowej Paolo Maria Pomponio.

RadioZET.pl/PAP