Zamknij

Szpitale w Wielkiej Brytanii szykują się na kolejny atak terrorystyczny

Redakcja
26.05.2017 09:45
Szpitale w Wielkiej Brytanii szykują się na kolejny atak terrorystyczny
fot. PAP

Z listów, do których dotarły w czwartek brytyjskie media, wynika, że główne szpitale na terenie Anglii zajmujące się najpoważniejszymi urazami otrzymały od władz służby zdrowia instrukcję do przygotowania się na okoliczność nowego zamachu terrorystycznego, do którego może dojść w najbliższy weekend.

Dokumenty ujawnione przez magazyn branżowy „Health Service Journal” mówią o procedurach związanych z podniesieniem zagrożenia terrorystycznego do najwyższego (piątego) poziomu. Oznacza to, że „kolejny atak jest nie tylko bardzo prawdopodobny, ale może dojść do niego w każdej chwili”.

Przygotowanie do ataku

Media na Wyspach cytują list dyrektora brytyjskiej służby zdrowia, Chrisa Morana, w którym pisze, że "istnieje wiele rzeczy, które (...) można zrobić, aby przygotować się na kolejny atak". Zdaniem Morana należy stworzyć plan zarządzania większą ilością pacjentów poszkodowanych w wyniku ewentualnego wybuchu czy postrzału, a także przejrzeć zasady radzenia sobie z infekcjami i użycia antybiotyków.

Zobacz także

Efekt wydarzeń w Manchesterze to pierwszy raz od 2008 roku, gdy brytyjskie szpitale otrzymały instrukcje będące przygotowaniem ratowania rannych w wyniku ataku terrorystycznego.

RadioZET.pl/PAP/strz