Zamknij

Tam Rosjanie próbują wznowić ofensywę. Ostrzał artyleryjski w kolejnych miastach

26.05.2022 08:57
Ukraina
fot. Facebook/Sztab Generalny Ukrainy

Wojska rosyjskie próbują wznowić ofensywę na Słowiańsk - podał w czwartek rano ukraiński sztab generalny w podsumowaniu sytuacji operacyjnej w Donbasie. Przekazano również informację o ostrzale innych miejscowości w regionie.

Siły rosyjskie zaatakowały ponad 40 miast we wschodnich regionach Donbasu i Ługańska - poinformowało ukraińskie wojsko. To jednak nie wszystko, co w najbliższym czasie planuje agresor.

Sztab Ukrainy: Rosja próbuje wznowić ofensywę na Słowiańsk

W najnowszym komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych, Sztab Generalny Ukrainy poinformował m.in. o próbie wznowienia przez Rosjan ofensywy na miasto Słowiańsk w obwodzie donieckim.

"Wróg próbuje poprawić swoją sytuację taktyczną w rejonie Iziumu (w obwodzie charkowskim) [...]. Ostrzelał z artylerii, systemów rakietowych, moździerzy i czołgów miejscowości Czepil, Dowheńske, Kurulka, Bohorodyczne i Studenok" - czytamy.

"Na kierunku donieckim główne wysiłki wroga koncentrują się na przejęciu pełnej kontroli nad miejscowością Łyman i próbach poprawy sytuacji taktycznej w okolicach Siewierodoniecka i Awdijiwki" - dodało ukraińskie dowództwo.

RadioZET.pl/PAP/Facebook

Wojna w Ukrainie. Relacja na żywo

C