Zamknij

Czternastu chłopców grało w piłkę nożną. Wszyscy trafili do szpitala

23.09.2020 19:13
Piłka nożna
fot. East News/Aleksandra Szmigiel (zdjęcie ilustracyjne)

Szwajcaria. Czternastu nastolatków zostało rannych w trakcie gry w piłkę nożną w miejscowości Abtwil. Chłopcy nie przerwali meczu mimo burzy. Piorun uderzył w jeden ze słupów przy boisku — wszyscy grający zostali porażeni prądem.

Do tej przerażającej sytuacji doszło we wtorek 22 września w miejscowości Abtwil w szwajcarskim kantonie Sankt Gallen. Czternastu chłopców grało w piłkę nożną w trakcie burzy. Po uderzeniu pioruna wszyscy nastolatkowie zostali ranni.

Szwajcaria. 14 nastolatków rannych w trakcie gry w piłkę

Jak podaje facebookowa grupa Kataklizmy w Polsce i na świecie, czternastu chłopców zostało rannych w trakcie gry w piłkę nożną w Abtwil w Szwajcarii. W tym czasie trwała burza — mimo to nastolatkowie nie przerwali gry. Gdy piorun uderzył w jeden ze słupów oświetleniowych, a następnie "rozszedł" się po boisku, poraził wszystkich grających nastolatków.

Zobacz także

14 chłopców zostało rannych — wszyscy poszkodowani trafili do szpitala. Jeden z grających był transportowany helikopterem, jego stan był ciężki. Aktualnie policja wyjaśnia, dlaczego gra nie została przerwana ze względu na panujące warunki atmosferyczne.

RadioZET.pl/Kataklizmy w Polsce i na świecie