Zamknij

Strzelanina przed bankiem, dwie osoby nie żyją. Policja: najpierw ją zabił, potem zastrzelił siebie [WIDEO]

Redakcja
23.02.2018 16:30
Zurych
fot. PAP/EPA

W alei Europallee w pobliżu głównego dworca kolejowego w Zurychu mężczyzna zastrzelił w piątek kobietę, z którą wcześniej pokłócił się w kawiarni, a po jej zabiciu oddał do siebie strzał samobójczy — poinformowały szwajcarskie media, powołując się na ustalenia policji.

Na opublikowanych przez nie zdjęciach widać dwa ciała leżące na chodniku w niewielkiej odległości od siebie. Na chodniku obok ręki jednej z ofiar leży też pistolet. Tragedia ta rozegrała się po wybiegnięciu pary z lokalu „Il Caffe”.

Na miejscu jest 15 policyjnych wozów. Funkcjonariusze zapewniają, że sytuacja jest „pod kontrolą” i nie ma dalszego zagrożenia dla innych osób. Policja wykluczyła również terrorystyczne tło incydentu.

Jak głosi komunikat zuryskiej policji, do strzelaniny doszło krótko po godzinie 14.30. „Służby ratunkowe znalazły na miejscu jedną osobę zabitą i jedną ciężką ranną, która potem zmarła” — podaje komunikat, potwierdzając w ten sposób cytowane przez media wypowiedzi świadków, iż zabójca był reanimowany.

RadioZET.pl/PaNa/PAP/MP