Zamknij

Kusząca oferta władz malowniczej wioski. 250 tys. złotych dla nowych mieszkańców [FOTO]

Redakcja
02.12.2017 12:02
Kusząca oferta władz malowniczej wioski. 250 tys. złotych dla nowych mieszkańców [FOTO]
fot. Flickr.com

Od dziecka marzyłeś, by osiedlić się w małej, malowniczej górskiej wiosce? To oferta dla Ciebie! Władze szwajcarskiego Albinen zamierzają płacić osobom, które zdecydują się tu zamieszkać.

Albinen to licząca niespełna 250 mieszkańców osada, położona w szwajcarskich Alpach. Miejscowe władze borykają się z problemem wyludnienia, co zmusiło je przeprowadzenia plebiscytu, czy płacić nowym osobom za osiedlenie się. Co ciekawe, większość mieszkańców poprało ten pomysł.

Każda osoba, która zdecyduje się zamieszkać w malowniczej miejscowości, może liczyć na spory przypływ gotówki. Nowy mieszkaniec otrzyma 25 tysięcy franków szwajcarskich, zaś na każde dziecko będzie przysługiwało 10 tys. franków. Jak łatwo wyliczyć, czteroosobowa rodzina dostanie premię w wysokości 70 tysięcy franków, czyli ponad 250 tysięcy złotych. 

Zobacz także

Władze Albinen postawiły kandydatom na mieszkańców kilka warunków. Dorośli nie mogą przekraczać 45. roku życia i muszą zobowiązać się do kupna lub wybudowania domu. Nie będą też mogły opuścić miejscowości przez co najmniej 10 lat - w przeciwnym razie będą musieli oddać pieniądze. 

ZOBACZ TAKŻE: Szwajcaria: 9 wskazówek i ciekawostek przed podróżą [Poradnik praktyczny] 

RadioZET.pl/BBC/DG