Zamknij

Strzelanina w popularnej pizzerii. Nie żyje 15-letni chłopiec

10.11.2019 20:07
Strzelanina w popularnej pizzerii. Nie żyje 15-letni chłopiec
fot. PAP/EPA/JOHAN NILSSON

Strzelanina w centrum Malmo, w Szwecji. Jak donoszą zagraniczne media, seria strzałów padła w sobotę po godzinie 21.00, w bardzo popularnej wśród młodzieży pizzerii. W wyniku strzelaniny, zginęła jedna osoba.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

W strzelaninie, która miała miejsce około godziny 21.00 w jednej z pizzerii w dzielnicy Möllevången, zginął 15-letni chłopiec. Drugi został ciężko ranny. Ofiary zdarzenia to imigranci.

Zobacz także

Nie żyje 15-latek, a 18-latek walczy o życie

W pewnym momencie, napastnik - uzbrojony w broń palną - strzelił kilka razy w kierunku ludzi, siedzących przy stolikach w restauracji. Postrzelił dwóch nastoletnich imigrantów -15-latka i 18-latka. Chłopcy zostali natychmiast przetransportowani do szpitala. Jak później poinformowali przedstawiciele placówki medycznej w Malmo, 15-latek poniósł śmierć wskutek obrażeń postrzałowych. Z kolei 18-latek jest w stanie krytycznym. Lekarze walczą o jego życie – informuje m.in. mirror.co.uk.

Zobacz także

Dosłownie kilka minut wcześniej doszło eksplozji ładunku wybuchowego pod samochodem, zaparkowanym w innej dzielnicy. Szwedzkie służby wszczęły śledztwo, mające na celu ustalenie wszelkich okoliczności, w jakich doszło do obydwu zdarzeń. Policja sprawdza czy są one ze sobą powiązane. Zdaniem śledczych, za wybuchem bomby pod autem i strzelaniną w popularnym lokalu mogą stać gangi, handlujące narkotykami.

mid-epa07986659
mid-epa07986661
mid-epa07986660

fot. PAP/EPA/JOHAN NILSSON

Zobacz także

RadioZET.pl/mirror.co.uk/news.sky.com/thelocal.se