Zamknij

Szwecja: Seria morderstw w Malmoe

Redakcja
13.02.2017 21:58
Szwecja policja
fot. PAP/EPA

Seria morderstw w szwedzkim Malmoe. Od początku stycznia doszło do 11 strzelanin, w których zginęły trzy osoby, czwarta walczy o życie w szpitalu. Władze zapowiadają zaostrzenie prawa i skuteczną walkę z gangami.

Szwedzki minister spraw wewnętrznych zapowiada zaostrzenie kar za nielegalne posiadanie broni. Chce też wprowadzić areszty domowe dla młodzieży ze środowisk kryminalnych.

Dziś minister Anders Ygeman pojawił się w Malmoe, dzień po ostatniej tragedii. Wczoraj nieznany sprawca zastrzelił 23-latka. Kilkakrotnie trafił go w głowę. Niestety działania policji są nieskuteczne. Mimo serii morderstw nie udało się nikogo zatrzymać, nikt nie jest podejrzany.

Zobacz także

Szef szwedzkiego MSW zapowiada zwiększenie budżetu policji. Mundurowi mają być widoczni na ulicach. W walkę z przestępczością włączył się też burmistrz Malmoe. Zapowiedział uruchomienie lokalnego centrum do walki z gangami.

Po serii morderstw w Szwecji trwa debata nad wprowadzeniem instytucji anonimowego świadka. Według policji, wielu spraw nie udaje się rozwiązać, ponieważ ludzie boją się zeznawać.

RadioZET.pl/DG