Zamknij

Szwecja. Odnaleziono ciało poszukiwanej 24-letniej Polki

Redakcja
03.10.2018 10:38
Szwecja. 24-letnia Polka nie żyje. Odnaleziono ciało Adrianny
fot. bildfokus.se/Shutterstock

Szwedzka policja w zachodnim Sztokholmie odnalazła ciało 24-letniej Adrianny z Polski. Kobieta zaginęła w styczniu tego roku, a śledczy z powodu braku dowodów zamknęli postępowanie w tej sprawie. Więcej informacji o przyczynach śmierci przyniosą wyniki sekcji zwłok.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak podał szwedzki dziennik „Aftonbladet”, ciało kobiety znaleziono 21 września w dzielnicy Bromma w zachodnim Sztokholmie. Identyfikacja dokonana przez bliskich oraz badania potwierdziły, że należy ono do poszukiwanej od dziewięciu miesięcy Polki.

Zobacz także

Adrianna ostatni raz była widziana 25 stycznia. Kamery monitoringu uchwyciły ją wtedy wychodzącą ze stacji metra Kristineberg w szwedzkiej stolicy. 24-latka była ubrana w szarą czapkę, czarną kurtkę zimową oraz ciemne spodnie i okulary.

Policyjne śledztwo przynosiło wiele nietypowych okoliczności – między innymi fakt, że kobieta w chwili zaginięcia nie miała przy sobie telefonu komórkowego. Z powodu braku dowodów miejscowi prokuratorzy umorzyli śledztwo dotyczące ewentualnego zabójstwa Polki.

Funkcjonariusze czekają na wyniki sekcji zwłok, które mogą wskazywać na udział osób trzecich w śmierci 24-latki.

Mateusz, brat zmarłej Adrianny, w rozmowie z dziennikiem, podziękował wszystkim za pomoc w poszukiwaniu jego siostry. – Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli jej szukać – powiedział.

Zobacz także

RadioZET.pl/Aftonbladet/PTD