Zamknij

22-letni imigrant podejrzany o przygotowywanie zamachu terrorystycznego

Redakcja
14.12.2018 18:18
22-letni imigrant podejrzany o przygotowywanie zamachu terrorystycznego
fot. Shutterstock

Sąd w Goeteborgu zdecydował w piątek o areszcie dla 22-letniego imigranta podejrzanego o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. Mężczyzna został zatrzymany w czwartek w zachodniej Szwecji.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według prokuratury imigrant jest podejrzany o "podżeganie do ataku terrorystycznego w okresie od 1 września do 12 grudnia oraz nielegalne posiadanie broni".

Jak napisała gazeta "GT", mężczyzna przybył do Szwecji kilka lat temu, a jego rodzina to mający związki z Syrią bezpaństwowi Palestyńczycy. Media podają, że uczył się on w szkole średniej dla dorosłych w miejscowości Lilla Ede.

Zobacz także

Szef szwedzkich służb specjalnych SAPO poinformował, że do zatrzymania podejrzanego doszło dzięki wskazówce z zagranicy.

Aresztowany mężczyzna nie przyznał się do winy. Jego rodzina uważa, że zatrzymano go przez pomyłkę.

Zobacz także

W czwartek szwedzka policja wraz ze służbami SAPO przeprowadziła kilka operacji w zachodniej Szwecji, zabierając kilka osób na przesłuchanie.

Stopień zagrożenia terrorystycznego w kraju nie został zmieniony i pozostaje na podwyższonym poziomie, trzecim w pięciostopniowej skali, co oznacza, że może nastąpić atak.

RadioZET.pl/PAP/BM