Zamknij

Atak nożownika przed uniwersytetem. Sprawca obezwładniony przez studentów

Redakcja
08.02.2019 12:56
Atak nożownika przed uniwersytetem. Sprawca obezwładniony przez studentów
fot. shutterstock.com

W piątek, około godziny 10, przed Uniwersytetem Soederntoern w Huddinge pod Sztokholmem pojawił się uzbrojony w nóż mężczyzna. Według wstępnych doniesień ranił jedną osobę. Została przetransportowana do szpitala helikopterem.

Według świadków uzbrojony w nóż mężczyzna biegał za ludźmi na placu przed uniwersytetem. Jedna osoba doznała obrażeń i została zabrana helikopterem do szpitala. Według lokalnych mediów to mężczyzna, który prawdopodobnie został ugodzony w „górną część ciała”.

Zobacz także

Nożownik został obezwładniony

Zatrzymano dwie osoby powiązane z atakiem. Najpierw sprawca został obezwładniony przez studentów i instruktorów szkoły policyjnej, której wydział mieści się na Uniwersytecie Soederntoern. „Mężczyzna został już aresztowany. Jest podejrzewany o usiłowanie zabójstwa” – potwierdził rzecznik prasowy w sztokholmskiej policji Towe Hägg. Drugą osobę powiązaną z atakiem zatrzymała później w okolicy policja. 

Szwedzkie służby podają, że motywy działania napastników nie są jeszcze znane. Według władz uczelni incydent nie miał żadnego związku z działalnością szkoły.

Zobacz także

RadioZET.p/PAP/stockholmdirekt.se/zoox.se/MK