Zamknij

Imigrant z Libii zgwałcił 10-latkę. Dziewczynka wracała ze szkoły do domu

Redakcja
03.11.2018 14:11
Imigrant z Libii zgwałcił 10-latkę. Dziewczynka wracała ze szkoły do domu
fot. Shutterstock

30-letni imigrant przyznał się do zgwałcenia 10-letniej dziewczynki w szwedzkim Malmö. Mężczyzna trafił do aresztu i został skierowany na badania psychiatryczne. 

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Z informacji, do których dotarli dziennikarze szwedzkiego portalu The Local wynika, że mężczyzna, który miał zgwałcić 10-latkę jest imigrantem z Libii. 

Do bestialskiego ataku doszło w czwartek około godziny 17.30, kiedy dziewczynka wracała ze szkoły do domu. Mężczyzna podszedł do niej, a następnie zaatakował ją w szopie rowerowej przylegającej do bloku mieszkalnego. 

30-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do stawianych mu zarzutów. Mężczyzna decyzją sądu trafił do aresztu i został skierowany na badania psychiatryczne. 

Jak informuję szwedzkie media, imigrant był w przeszłości karany za obnażanie się i proponowanie seksu za pieniądze 50-letniej kobiecie oraz molestowanie 14-latki w mieście Skellefteå. 

Zobacz także

Szwedzkie prawo klasyfikuje gwałt na dziecku jako stosunek seksualny z osobą poniżej 15 roku życia lub jakikolwiek "inny akt seksualny" porównywalny do stosunku płciowego. Przestępstwo jest klasyfikowane jako zaostrzone, jeśli stosuje się do niego przemoc lub groźby. 

W ubiegłym roku w Malmö zgłoszono na policję 207 gwałtów. 34 zostały popełnione na dzieciach poniżej 15 roku życia. 

RadioZET.pl/DG