Zamknij
Sztokholm
6 Zobacz galerię
fot. PAP/EPA

Dwoje ciężko rannych dzieci znaleziono przed budynkiem mieszkalnym w jednej z dzielnic Sztokholmu. Jak informują szwedzkie media, oboje zostali najpierw dźgnięci nożem przez swojego ojca, a następnie wypchnięci z balkonu. Niestety, jedno z nich nie przeżyło. 

Do zdarzenia - jak informuje dziennik "Aftonbladet" - doszło w niedzielę wieczorem w dzielnicy Hasselby (zachodnia część Sztokholmu). Policja otrzymała wówczas informację o dwojgu rannych dzieci leżących przed budynkiem mieszkalnym. Jedno i drugie trafiło do szpitala. 

- Dwoje dzieci poniżej 10. roku życia zostało poważnie rannych. Podejrzewamy, że spadły z dużej wysokości - mówiła w rozmowie z dziennikiem "Aftonbladet" Helena Boström Thomas, rzeczniczka regionalnego centrum dowodzenia policji. Służby oddzieliły kordonem duży obszar wokół budynku. 

Szwecja. Media: ojciec dźgnął dwójkę dzieci nożem i wypchnął z balkonu

Thomas nie chciała jednak potwierdzić ani zaprzeczyć doniesieniom gazety, która pisała, że dzieci miały zostać dźgnięte nożem, a następnie wypchnięte przez balkon z wysokości 15 metrów. - Ustalamy, co dokładnie się wydarzyło. Przeprowadzimy dochodzenie - dodała funkcjonariuszka. Najprawdopodobniej policja zabezpieczyła ślady krwi w mieszkaniu. 

W poniedziałek policja poinformowała, że jedno z dzieci zmarło, a drugie przebywa pod opieką lekarzy w stanie zagrażającym życiu. Przekazano również, że dwie osoby - mężczyzna i kobieta - zostały zatrzymane w związku ze sprawą. Oboje trafili już do aresztu, będą odpowiadać za usiłowanie zabójstwa.

Dziennik "Expressen" podał, że jednym z zatrzymanych jest ojciec dzieci, który według ustaleń gazety dźgnął swoje potomstwo nożem, a następnie wypchnął przez balkon. Z kolei dziennikarze "Aftonbladet" rozmawiali z sąsiadami rodziny. - Takie rzeczy nie mogą się zdarzyć - mówi kobieta zamieszkała w okolicy. - To okropne, sam mam troje dzieci. Nie rozumiem, jak można coś takiego zrobić - stwierdził inny z mieszkańców. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/aftonbladet.se/expressen.se