Zamknij

Sześć zdrowych labradorów zabito na uniwersytecie w Szwecji. Wcześniej wyrwano im zęby

Redakcja
06.03.2019 09:38
Sześć zdrowych labradorów zabito na uniwersytecie w Szwecji. Wcześniej wyrwano im zęby
fot. Pixabay

Zmarło sześć labradorów wykorzystywanych w eksperymentach na zwierzętach z implantami dentystycznymi na Uniwersytecie w Göteborgu. Losem zwierząt interesowały się międzynarodowe organizacje. „To nie znaczy, że walka się skończyła” – mówią obrońcy praw zwierząt. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Miesiąc temu przedstawiciele Sojuszu na rzecz praw zwierząt Djurrättsalliansen w Danii zebrali ponad 84 tys. podpisów, aby skłonić władze Uniwersytetu w Göteborgu do przerwania badań nad implantami zębów na sześciu zdrowych labradorach.

Eksperymenty na zwierzętach zostały potępione przez dużą liczbę znanych osób, w tym komika Ricky'ego Gervaisa i aktora Petera Egana. Anders Bagge, szwedzki kompozytor i wokalista, zaproponował adopcję zwierząt.

Wenus, Milia, Mimoza, Luna, Lotus i Zuri zostały uśmiercone sześć tygodni po pierwszej instalacji implantu. Wcześniej zwierzętom wyrwano jedną trzecią zębów. 

Zobacz także

Na swojej stronie internetowej Uniwersytet w Göteborgu opublikował oświadczenie o debacie na temat badania implantów dentystycznych.

„Rozumiemy, że eksperymenty na zwierzętach mogą wzbudzać emocje, ale pragniemy podkreślić, że choroby przyzębia nadal stanowią poważny problem zdrowia publicznego, a przeprowadzone badania mają ogromne znaczenie dla wielu osób” – napisano w komunikacie.

RadioZET.pl/DG