Zamknij
Eksplozja w Szwecji
6 Zobacz galerię
fot. PAP/EPA

W wybuchu w bloku mieszkalnym w Goeteborgu na zachodzie Szwecji 23 osoby zostały ranne, z czego 3 poważnie. Jak informuje lokalna policja, "niejasne jest źródło detonacji". 

Wybuch w szwedzkim Goeteborgu spowodował pożar obejmujący trzy klatki schodowe kilkupiętrowego bloku mieszkalnego. Służby ewakuowały z budynku setki mieszkańców. W pobliskim kościele zorganizowano centrum kryzysowe. Jak poinformowały służby ratownicze, poważne obrażenia odniosły trzy starsze kobiety.

Szwecja. Eksplozja w Goeteborgu. Kobieta skoczyła z balkonu

Według policji "niejasne jest źródło detonacji". Wszczęto dochodzenie związane z "dokonaniem zniszczeń". Na razie nikt nie jest podejrzany. Telewizja TV4 podała, że wyklucza się, aby eksplozję spowodował wyciek gazu.

– Słyszałem tylko krzyki ludzi. Kiedy wyjrzałem na klatkę schodową, zobaczyłem dym. Zdałem sobie sprawę, że muszę się stąd wydostać – powiedział Kristoffer. Inna mieszkanka budynku, Jessica, musiała wyskoczyć z balkonu na drugim piętrze budynku, aby dostać się w bezpieczne miejsce.

Szwedzkie media przypominają, że w przeszłości tego rodzaju detonacje, ale o znacznie mniejszej sile, były metodą zastraszania stosowaną przez zwalczające się grupy przestępcze.

W tym roku w Goeteborgu do połowy sierpnia doszło do 10 eksplozji. W Szwecji w ostatnich miesiącach liczba wybuchów spadła wraz ze wzrostem liczby strzelanin.

RadioZET.pl/PAP