Zamknij

Szybka kolej połączy Kijów z Warszawą? Duda zapowiedział wielką inwestycję

23.05.2022 12:33
Kolej Dużych Prędkości
fot. Xinhua/EAST NEWS/Zhang Jingang Xinhua/Zdjęcie ilustracyjne

- Obecna wojna pokazała też, jak bardzo niewystarczająca jest sieć połączeń drogowych, kolejowych, infrastrukturalnych łączących nasze państwa - powiedział w Kijowie Andrzej Duda. Prezydent zapowiedział budowę szybkiej kolei łączącej Kijów z Warszawą.

Andrzej Duda podczas wizyty w Kijowie zaproponował m.in. nowy polsko-ukraiński traktat o dobrym sąsiedztwie. Wskazał również, że za ściślejszą współpracą na płaszczyźnie politycznej powinny iść inwestycje infrastrukturalne.

Duda zapowiada budowę szybkiej kolei łączącej Kijów z Warszawą

- Obecna wojna pokazała też, jak bardzo niewystarczająca jest sieć połączeń drogowych, kolejowych, infrastrukturalnych łączących nasze państwa. Czas odrobić te zapóźnienia - mówił prezydent Duda w ukraińskim parlamencie. 

- Granica polsko-ukraińska ma łączyć, a nie dzielić - podkreślił Duda. - To powinien być w tej chwili nasz wielki cel. Niech jednym z trwałych znaków naszych relacji będzie szybka kolej - połączy Kijów z Warszawą. Zbudujemy ją razem. Wierzę w to, że będziemy mogli to zrobić już w najbliższych latach - zapowiedział w Kijowie prezydent Polski.

RadioZET.pl/PAP

C