Zamknij

Szydło: oczekuję równego udziału krajów UE w debacie o reformach

Redakcja
19.10.2017 16:34
Szydło: oczekuję równego udziału krajów UE w debacie o reformach
fot. PAP

Oczekuję, że przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk zapewni, iż wszystkie państwa UE będą miały taki sam udział w dyskusji na temat zmian i reform Unii – powiedziała Beata Szydło przed szczytem w Brukseli.

Szydło spotkała się z dziennikarzami w czwartek. – Rozpoczynamy szczyt, dwa dni intensywnej pracy. Polska była pierwszym państwem unijnym, które podniosło konieczność reform i zmian w UE. Bardzo dobrze, że w tej chwili kolejne państwa do tego dołączają. To już przesądzone, że wszyscy zgodziliśmy się co do tego, że te reformy są potrzebne – mówiła premier.

Nord Stream 2

Padła również deklaracja, że strona polska będzie chciała rozwiązać problem gazociągu Nord Stream 2. – Kryzys migracyjny czy kwestia Nord Stream 2 to są te warunki, które ja będę w imieniu polskiego rządu na pewno stawiać – zapewniała Szydło.

Zagłosuj

Czy uważasz, że Polska odsunęła się od UE w ostatnich miesiącach?

Liczba głosów:

Szczyt w Brukseli

W czwartek w Brukseli rozpoczął się dwudniowy szczyt UE. Pierwszego dnia członkowie Rady Europejskiej mają dyskutować o migracjach, wspólnej polityce bezpieczeństwa i obrony oraz o kwestiach cyfrowych. Drugiego dnia szczyt będzie odbywać się w formacie UE-27 - bez premier Wielkiej Brytanii Theresy May.

Szydło o zakazie handlu w niedzielę:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz