Zamknij

TSUE zawiesił stosowanie przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym

Redakcja
19.10.2018 13:18
TSUE zawiesił stosowanie przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym
fot. Yola/Fotonova

Trybunału Sprawiedliwości UE przychylił się do wniosku KE o zastosowanie środka tymczasowego i zawieszenie stosowania przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym – podają media i organizacje pozarządowe. Przyszło zawiadomienie ze strony TSUE – potwierdził premier Mateusz Morawiecki.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kopia decyzji, jaką miał wydać unijny trybunał w tej sprawie, została zamieszczona na Twitterze przez organizacje pozarządowe. Informują też o niej media w Polsce.

O doniesienia prasowe pytany był premier w Brukseli. – Przyszło zawiadomienie ze strony TSUE. Na pewno po przeanalizowaniu ustosunkujemy się do tego. W rozmowach w Brukseli myślę, że przekonałem kilku przywódców, jak wyglądała polska reforma wymiaru sprawiedliwości i jak jest potrzebna – powiedział premier.

Zobacz także

Według mediów Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej postanowił zawiesić przepisy dotyczące przechodzenia w stan spoczynku sędziów Sądu Najwyższego, którzy ukończyli 65 lat i przywrócenia do pracy tych przesuniętych już w stan spoczynku – na warunkach, jakie obowiązywały przed wejściem w życie nowej ustawy o SN.

RadioZET.pl/PAP/BM