Zamknij

Kanada: Parafie zakazały wizyt Tadeuszowi Rydzykowi. Za antysemityzm i homofobię

16.09.2020 19:58
Tadeusz Rydzyk
fot. Karol Porwich/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał zakaz odwiedzania parafii w zachodniej Kanadzie – podał polonijny serwis Gazetagazeta.com. Czytamy, że sytuacja jest skutkiem namów żydowskiej organizacji B'nai B'rith oraz walczącego z Rydzykiem kanadyjskiego polityka polskiego pochodzenia Thomasa Lukaszuka.

Tadeusz Rydzyk z zakazem odwiedzania archidiecezji Edmonton i podległych parafii. Polonijny portal napisał: - Szef kontrowersyjnej rozgłośni Radio Maryja w Polsce otrzymał zakaz odwiedzania archidiecezji Edmonton i podlegających jej parafii. Zakaz wynika z wieloletniego rozpowszechniania przez jego stację treści antysemickich i homofobicznych.

Komunikat pojawił się także na stronie żydowskiej organizacji B'nai B'rith, na którą się powołuje gazeta.

Tadeusz Rydzyk z zakazem odwiedzin w kościołach Kanady. "Nie można tolerować"

Kościół w Albercie uznał to, czego tak wiele jednostek Kościoła katolickiego w Polsce (i nie tylko) nie przyznaje, mimo że wartości jego wiary nakazują to jednoznacznie: że nie można tolerować i zgadzać się na propagowanie nienawiści i antysemityzmu, który papież Jan Pawel II uznał za grzech - podaje portal.

Zobacz także

Po dyskusjach z Abe Silvermanem, dyrektorem ds. publicznych w Albercie w B’nai Brith Canada, archidiecezja zrozumiała, że rażąco nienawistna retoryka Radia Maryja nie ustaje. Efektem tych rozmów była decyzja Archidiecezji o odmowie Rydzykowi „pozwolenia na przyjazd do tej archidiecezji, gdyby nadarzyła się taka możliwość”. Na przyjazd nie zgodzą się również biskupi Alberty i Terytoriów Północno-Zachodnich w Kanadzie.

Serwis podaje, że do decyzji kościoła w Kanadzie przyczynił się mający polskie pochodzenie wicepremier prowincji Alberta Thomas Lukaszuk. Już wcześniej zainicjował on petycję „o ukrócenie politycznej działalności redemptorysty”. Do tej pory podpisało ją niemal 208 tys. ludzi.

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazetagazeta.com