Zamknij

Tadżykistan. Wjechał w grupę rowerzystów. 4 zabitych

Redakcja
30.07.2018 14:55
Tadżykistan. 4 osoby nie żyją po tym, jak wjechał w nie samochód
fot. RFE/RL/Facebook

Nieznany sprawca zabił samochodem czterech zachodnich turystów w południowej części Tadżykistanu. Władze podkreślają, że zdarzenie mogło mieć podłoże terrorystyczne.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Samochód wjechał w niedzielę w grupę zagranicznych rowerzystów w okolicy miasta Dangara, ok. 100 km na południe od stołecznego Duszanbe. Trzy osoby poniosły śmierć na miejscu, a czwarty turysta zmarł w szpitalu.

Trzech turystów – obywatele Francji, Szwajcarii i Holandii – zostało rannych. Jeden z poszkodowanych ma ranę kłutą – pisze Reuters. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Zobacz także

Dwie ofiary śmiertelne to obywatele USA – potwierdziła ambasada Stanów Zjednoczonych w Duszanbe. Reuters podaje, że wśród zabitych są też obywatele Szwajcarii i Holandii.

– Rozpatrujemy wszystkie wersje: wypadek, grabież, atak terrorystyczny – powiedział minister Rahimzoda. Szef MSW poinformował też, że zatrzymano jednego podejrzanego. Dodał, że jedną osobę, która odmawiała oddania się w ręce policji, zabito. Poszukiwane są jeszcze trzy osoby, w tym właściciel samochodu.

Radio Wolna Europa opublikowało amatorskie nagranie, które ma pokazywać moment ataku na grupę cyklistów. Jak dodano w relacji, sprawca zdarzenia najpierw wjechał w grupę rowerzystów, a później, używając noża i broni palnej, zaatakował turystów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/RFE/PTD