Zamknij

Tajemnicza śmierć 30-latki w solarium. Krótko przed tragedią wyszła za mąż

02.06.2022 11:18

30-letnia Piata Tauwhare została znaleziona martwa w sobotę w solarium w Swansea. Tajemnicza śmierć mieszkanki Walii wstrząsnęła lokalną społecznością. Młoda kobieta krótko przed tragedią wyszła za mąż. 

Piata Tauwhare
fot. Facebook.com/piata.tauwhare

Piata Tauwhare w sobotę korzystała z solarium Lextan przy Carmarthen Road. Była stałą bywalczynią tego miejsca. Zarezerwowała 11-minutową sesję, ale gdy nie wróciła po dwóch godzinach i nie odpowiadała na telefony, jej bliscy się zaniepokoili. Pracownica obiektu wyważyła drzwi i znalazła zwłoki 30-latki.

Wielka Brytania. Ciało 30-latki znalezione w solarium

Policja została wezwana w sobotę około godziny 16:05 przez ratowników pogotowia. - Służby przybyły na miejsce i znalazły ciało kobiety około trzydziestki. Ustalono, że nie ma żadnych podejrzanych okoliczności związanych z jej śmiercią - przekazał inspektor Gareth Jones z walijskiej policji, cytowany przez serwis Daily Mail.

Brytyjskie media podają, że Piata wyszła za 23-letniego Ifana Jonesa krótko przed śmiercią. Mężczyzna mówił, że żona była "dla niego wszystkim i o wiele więcej". "Piata była najcudowniejszą, najpiękniejszą osobą na świecie. Rozświetliła moje życie i uczyniła mnie lepszą osobą" – powiedział portalowi The Sun.

Na stronie GoFundMe, na której bliscy zbierają fundusze dla rodziny zmarłej 30-latki, wspominają ją jako "jedną z najmilszych i najczystszych dusz". "Pi była najbardziej opiekuńczą i wyjątkową córką, siostrą, kuzynką, przyjaciółką i żoną. [...] Współczująca, bezinteresowna kobieta, stawiająca innych na pierwszym miejscu. [...] Pustka, którą pozostawiła po sobie, nigdy nie zostanie wypełniona" - czytamy.

Przyczynę śmierci mieszkanki Walii wyjaśnią śledczy. Według jej męża u Piaty mogło dojść do nagłej śmierci sercowej. Zgon jest zwykle nieoczekiwany, poprzedzony nagłą utratą przytomności.

Prawdopodobnie 30-latka zemdlała zaraz po wejściu do solarium i nie żyła już, kiedy znalazła ją członkini personelu obiektu.

Zobacz także: Nagła śmierć – jakie choroby mogą ją spowodować?

RadioZET.pl/Mirror/Daily Mail