Zamknij

Tajemnicza śmierć szwedzkiej dziennikarki. Znaleźli poćwiartowane ciało

Redakcja
22.08.2017 22:28
Tajemnicza śmierć szwedzkiej dziennikarki. Znaleźli poćwiartowane ciało
fot. East News

Mężczyzna jadący jedną ze ścieżek rowerowych na duńskiej wyspie Amager natknął się przypadkiem na ludzki korpus bez głowy, rąk i nóg. Wszystko wskazuje na to, że to Kim Wall, zaginiona przed kilkunastoma dniami szwedzka dziennikarka. Kobieta robiła reportaż na łodzi podwodnej duńskiego wynalazcy. Jednostka zatonęła. Mężczyzna przeżył, a Szwedka została uznana za zaginioną...

Oficjalny komunikat na temat tego, czy korpus ciała kobiety należał do zaginionej dziennikarki śledczy ogłoszą dopiero po przeprowadzonych badaniach DNA. Wiele wskazuje, że to może być ona – podają lokalne media.

Wiele niejasności w sprawie

W śledztwie bierze udział wiele osób. – Nogi, ręce i głowa zostały odcięte celowo, nie ma mowy o wypadku – informuje CNN. – Jak na razie nie wiemy, czy to ciało Kim Wall – mówi przedstawiciel kopenhaskiej policji Jens Moeller Jensen.

Ostatni reportaż

Jak podaje Gazeta.pl, Kim Wall ostatni raz była widziana 10 sierpnia na łodzi podwodnej UC3 Nautilus, należącej do 46-letniego wynalazcy Petera Madsena. Dziennikarka przygotowywała materiał na temat działalności mężczyzny.

Tajemnicza śmierć

Łódź podwodną odnaleziono 50 kilometrów od Kopenhagi (11 sierpnia) dzień po tym, jak wsiadła do niej szwedzka dziennikarka. Według ustaleń śledczych około godz. 11 jednostka zaczęła tonąć. Peter Madsen zdołał się z niej ewakuować. Po dziennikarce nie było jednak śladu.

Madsen: był wypadek

Duńskie służby podały mediom informację, że właściciel łodzi podwodnej podczas przesłuchania powiedział, że doszło do nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego dziennikarka zmarła. Następnie wrzucił jej ciało do wody. Mężczyzna jest głównym podejrzanym.

Skandynawskie media żyją okolicznościami tajemniczej śmierci młodej kobiety. W tej sprawie jest wiele niewiadomych.

Interwencja policji, gdy dowiedzieli się o ludzkim ciele przy brzegu:

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Presse.dk/Fakt24/strz