Zamknij

Przez Wietnam przeszedł groźny tajfun. Co najmniej 20 osób nie żyje, są też ranni i zaginieni

Redakcja
21.07.2018 20:50
Wietnam
fot. PAP/EPA/STR

Po przejściu tajfunu Son Tinh nad Wietnamem bilans podany w sobotę przez krajową komisję ratowniczą mówi o 20 osobach zabitych, 16 zaginionych i 14 rannych w północnej i środkowej części kraju.

Po przejściu Son Tinh, trzeciego w tym roku tajfunu, który uderzył w środę, doszło do ulewnych opadów na północnym wybrzeżu Wietnamu i powodowanych przez nie powodzi i osunięć ziemi. Stołeczne Hanoi nawiedziły ulewy, powodujące podtopienia w kilku dzielnicach miasta. Dojazd do niektórych wsi jest nadal zablokowany.

Zniszczonych zostało ponad 5 tys. domów, część całkowicie, część zawaliła się lub została podmyta. Zalane zostały 82 tys. hektarów ziem uprawnych. W całym Wietnamie zginęło 17 tys. sztuk zwierząt - podano w raporcie o skutkach Son Tinh.

Oczekuje się, że obfite deszcze będą padać również w najbliższych dniach - podała w sobotę w osobnym oświadczeniu komisja ds. klęsk żywiołowych.

Pora deszczowa w Wietnamie trwa od czerwca do listopada i co roku powoduje poważne straty w ludziach i szkody materialne. W zeszłym roku wskutek klęsk żywiołowych zginęło blisko 400 osób, a straty materialne wyniosły według wietnamskiego rządu 2,6 mld dolarów.

RadioZET.pl/PAP/MP