Akcja ratunkowa w Tajlandii. Chłopcy już w czwartek wyjdą ze szpitala

Redakcja
14.07.2018 08:36
Tajlandia
fot. PAP/EPA

Chłopcy, których w skomplikowanej akcji ratowniczej wyciągnięto z zalanej wodą jaskini na północy Tajlandii, w czwartek zostaną wypuszczeni ze szpitala - poinformował w sobotę minister zdrowia tego kraju Piyasakol Sakolsatayadorn.

Dwunastu chłopców i ich trener dochodzą do siebie pod względem fizycznym i psychicznym po spędzeniu 17 dni w zalanej wodą jaskini Tham Luang Nang Non w prowincji Chiang, ale w czwartek 19 lipca zostaną wypuszczeni ze szpitala - powiedział dziennikarzom minister Piyasakol.

- Musimy przygotować zarówno dzieci, jak i ich rodziny, na zainteresowanie, z jakim się spotkają, gdy wyjdą ze szpitala - dodał.

Akcja ratunkowa w jaskini

23 czerwca dwunastu chłopców w wieku od 11 i 16 lat z drużyny piłkarskiej i ich 25-letni trener utknęło w jaskini w prowincji Chiang Rai, odciętej od świata przez ulewne deszcze i podnoszący się poziom wody.

Po dziewięciu dniach poszukiwań zaginionych odnaleźli brytyjscy nurkowie. W ramach skomplikowanej operacji, śledzonej przez światowe media, cała grupa została wydobyta na powierzchnię 8, 9 i 10 lipca.

NAJWAŻNIEJSZE FAKTY: 

RadioZET.pl/PAP/MP