Zamknij

Film z akcji ratunkowej w jaskini. Chłopcy zostali odurzeni [WIDEO]

Redakcja
12.07.2018 14:06
Tajlandia
fot. PAP/EPA

Akcję ratowniczą 12 chłopców z drużyny piłkarskiej i ich trenera, którzy przez ponad dwa tygodnie byli uwięzieni w jaskini w Tajlandii, śledził cały świat. Jak ujawnił premier Tajlandii, dzieciom podano silny środek do znieczulania przedoperacyjnego. Ratownicy bali się wybuchu paniki wśród chłopców. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Telewizja ABC News opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać niepublikowane dotąd zdjęcia z akcji ratunkowej w jaskini w prowincji Chiang Rai w północnej Tajlandii. Ratownicy niosą na noszach uśpionych chłopców ubranych w kombinezony i sprzęt do nurkowania.

Premier Tajlandii na konferencji prasowej podsumowującej akcję ratunkową w jaskini opowiedział o nieznanych dotąd kulisach działań ratowników. Każdy z chłopców przed rozpoczęciem akcji otrzymał ketaminę – substancję psychoaktywną stosowaną do znieczulania przedoperacyjnego. 

Prayuth Chan-ocha powiedział, że chłopcy otrzymali silny lek, „żeby nie byli podekscytowani ani zestresowani”.

Tajlandia. Akcja w jaskini 

23 czerwca dwunastu chłopców w wieku od 11 do 16 lat z drużyny piłkarskiej i ich 25-letni trener utknęło w jaskini odciętej od świata przez ulewne deszcze i podnoszący się poziom wody. Po dziewięciu dniach poszukiwań zaginionych odnaleźli brytyjscy nurkowie.

Zobacz także

W ramach skomplikowanej operacji, w której uczestniczyły dziesiątki ratowników i którą śledzili ludzie na całym świecie, wszystkich uwięzionych udało się wydobyć na powierzchnię. Ostatnia grupa wyszła z jaskini 10 lipca. 

RadioZET.pl/PAP/Daily Mail/Fakt/DG