Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Film z akcji ratunkowej w jaskini. Chłopcy zostali odurzeni [WIDEO]

12.07.2018 14:06
xxx wiadomosci

Akcję ratowniczą 12 chłopców z drużyny piłkarskiej i ich trenera, którzy przez ponad dwa tygodnie byli uwięzieni w jaskini w Tajlandii, śledził cały świat. Jak ujawnił premier Tajlandii, dzieciom podano silny środek do znieczulania przedoperacyjnego. Ratownicy bali się wybuchu paniki wśród chłopców. 

Tajlandia fot. PAP/EPA

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Telewizja ABC News opublikowała w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać niepublikowane dotąd zdjęcia z akcji ratunkowej w jaskini w prowincji Chiang Rai w północnej Tajlandii. Ratownicy niosą na noszach uśpionych chłopców ubranych w kombinezony i sprzęt do nurkowania.

Premier Tajlandii na konferencji prasowej podsumowującej akcję ratunkową w jaskini opowiedział o nieznanych dotąd kulisach działań ratowników. Każdy z chłopców przed rozpoczęciem akcji otrzymał ketaminę – substancję psychoaktywną stosowaną do znieczulania przedoperacyjnego. 

Prayuth Chan-ocha powiedział, że chłopcy otrzymali silny lek, „żeby nie byli podekscytowani ani zestresowani”.

Tajlandia. Akcja w jaskini 

23 czerwca dwunastu chłopców w wieku od 11 do 16 lat z drużyny piłkarskiej i ich 25-letni trener utknęło w jaskini odciętej od świata przez ulewne deszcze i podnoszący się poziom wody. Po dziewięciu dniach poszukiwań zaginionych odnaleźli brytyjscy nurkowie.

W ramach skomplikowanej operacji, w której uczestniczyły dziesiątki ratowników i którą śledzili ludzie na całym świecie, wszystkich uwięzionych udało się wydobyć na powierzchnię. Ostatnia grupa wyszła z jaskini 10 lipca. 

RadioZET.pl/PAP/Daily Mail/Fakt/DG

Oceń
Tagi