Zamknij

Tajlandia: Uratowani chłopcy wyszli ze szpitala. Są w pełni sił [ZDJĘCIA]

Redakcja
18.07.2018 14:13
Chłopcy z jaskini
fot. Twitter screen

Chłopcy, których w skomplikowanej akcji ratowniczej wyciągnięto z zalanej wodą jaskini na północy Tajlandii, w czwartek zostali wypuszczeni ze szpitala. Dwunastu chłopców i ich trener na specjalnej konferencji opowiedzieli o pierwszym spotkaniu z ratownikami w jaskini. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

23 czerwca dwunastu chłopców w wieku od 11 i 16 lat z drużyny piłkarskiej i ich 25-letni trener utknęło w jaskini w prowincji Chiang Rai w północnej Tajlandii, odciętej od świata przez ulewne deszcze i podnoszący się poziom wody. Po dziewięciu dnia poszukiwań zaginionych odnaleźli brytyjscy nurkowie

W ramach skomplikowanej operacji, śledzonej przez światowe media, cała grupa została wydobyta na powierzchnię 8, 9 i 10 lipca

Tajlandia. Uratowani chłopcy wyszli ze szpitala

Lekarze twierdzą, że uratowana 13 jest w dobrym stanie fizycznym i psychicznym po rekonwalescencji w szpitalu. Jeden z 12 chłopców powiedział w środę na konferencji prasowej, że ich odnalezienie przez brytyjskich nurków było cudem.

- Usłyszeliśmy głosy ludzi, ale myśleliśmy, że to złudzenie. Wtedy trener kazał nam ich posłuchać. Okazało się, że to były prawdziwe odgłosy ludzi. Chcieliśmy wszyscy do nich pobiec, żeby nas zobaczyli – mówił. 

RadioZET.pl/DG