Zamknij

Tajlandia. Pierwsze nagranie ocalonych chłopców z jaskini [WIDEO]

Redakcja
11.07.2018 15:10
TAJLANDIA SZPITAL
fot. Twitter screen

W środę w Tajlandii odbyła się konferencja podsumowująca zakończoną akcję ratunkową w jaskini Tham Luang. Dziennikarzom z całego świata zaprezentowano krótkie nagranie ze szpitala w Chiang Rai, gdzie znajdują się uratowani chłopcy i ich trener. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na wcześniejszej konferencji prasowej tajlandzki inspektor zdrowia publicznego Thongchai Lertwilairatanapong poinformował, że chłopcy i ich trener schudli podczas 17 dni spędzonych w zalanej jaskini, ale mieli dostęp do wody kapiącej ze sklepienia i "dbali o siebie".

Jak dodał, chłopcy są w "bardzo dobrym stanie psychicznym" - "prawdopodobnie dlatego, że przez cały czas przebywali razem, pomagając sobie nawzajem".

Tajlandia: filmy ze szpitala 

Na opublikowanym w sieci nagraniu widać, jak uratowani chłopcy leżą lub siedzą w łóżkach z maseczkami na twarzach. Część z nich macha do kamery. 

Thongchai powiedział, że "wszyscy chłopcy są też w dobrym w stanie fizycznym, nie mają gorączki czy poważnych infekcji. Tylko trzej z nich i trener mają lekką infekcję płuc" - poinformował Thongchai, dodając, że cała trzynastka spędzi w szpitalu jeszcze tydzień.

Jak dodał, czterej chłopcy uratowani w niedzielę mogą już jeść normalne posiłki i chodzić, podczas gdy czwórka uwolniona dzień później na razie przyjmuje jeszcze miękką żywność.

Zobacz także

23 czerwca dwunastu chłopców w wieku od 11 i 16 lat z drużyny piłkarskiej i ich 25-letni trener utknęło w jaskini w prowincji Chiang Rai w północnej Tajlandii, odciętej od świata przez ulewne deszcze i podnoszący się poziom wody. Po dziewięciu dnia poszukiwań zaginionych odnaleźli brytyjscy nurkowie. W ramach skomplikowanej operacji cała grupa została wydobyta na powierzchnię w niedzielę, poniedziałek i wtorek.

RadioZET.pl/Twitter/PAP/DG