Zamknij

Nagrania z akcji ratunkowej w jaskini. ''Każdemu dziecku towarzyszy dwóch nurków'' [WIDEO]

Redakcja
08.07.2018 14:53
Nagrania z akcji ratunkowej w jaskini. ''Każdemu dziecku towarzyszy dwóch nurków'' [WIDEO]
fot. Twitter screen

Dwóch z dwunastu członków chłopięcej drużyny piłkarskiej wydobyto z jaskini w prowincji Chiang Rai na północy Tajlandii. W mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze nagrania, które obrazują ogromny trud akcji ratunkowej. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Akcja ratunkowa w Tajlandii rozpoczęła się w niedzielę o godz. 10 czasu lokalnego (godz. 5 w Polsce). Każdemu ewakuowanemu dziecku towarzyszy dwóch nurków, w tym jeden z zagranicy i jeden z Tajlandii.

- Każdemu chłopcu towarzyszy dwóch nurków, jeden porusza się tyłem - tak, by cały czas mieć kontakt wzrokowy z chłopcem. Drugi płynie za nim, zabezpiecza butlę z powietrzem tak, aby chłopiec nie musiał jej dźwigać samodzielnie - mówił na antenie TVP Info dziennikarz Paweł Szot. - Według specjalistów, którzy znają tę jaskinię, w niektórych miejscach korytarze mają tylko pół metra szerokości - dodał.

Nagranie z akcji ratunkowej opublikowane przez telewizję Sky News:

W pobliżu jaskini, w dwóch różnych miejscach, rozmieszczono 13 karetek pogotowia oraz śmigłowce, pozostające w gotowości do przetransportowania uwolnionych z jaskini do szpitala. Moment przewiezienia dwóch uratowanych chłopców do szpitala zarejestrowały kamery Sky News.

Zobacz także

Tak wygląda plan jaskini, w której utknęli młodzi piłkarze: 

NAJWAŻNIEJSZE FAKTY: 

RadioZET.pl/PAP/TVP Info/Sky News/DG